Upozornění

Upozornění: Vážení zákazníci, chtěli bychom Vás informovat, že naše vzorková prodejna ve Vestci bude dne 31.05.2024 uzavřena z důvodu plánovaného výpadku elektřiny. Všechny online objednávky, které nám zašlete tento den, budeme vyřizovat hned jak se vrátíme, tedy v pondělí 3. června 2024. Omlouváme se za jakékoliv nepříjemnosti, které by to mohlo způsobit a děkujeme Vám za pochopení. 

Než se pustíte do velkoformátového obkladu: Na co si dát pozor?

Sníte o elegantní koupelně s velkoformátovým obkladem? Než se pustíte do realizace, přečtěte si tento článek a zjistěte, na co si dát pozor!


Velkoformátový obklad: Na co si dát pozor?
Velkoformátové obklady a dlažby se stávají čím dál tím populárnější volbou pro moderní interiéry. Nabízí elegantní vzhled a luxusní pocit, a to jak v koupelnách, tak i v kuchyních a obývacích pokojích. Nicméně, než se pustíte do objednávky, je důležité si uvědomit několik důležitých aspektů, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením.1. Manipulace a doprava:
Prvním úskalím je samotná manipulace s velkoformátovými deskami. Jejich rozměry a váha značně ztěžují manipulaci, a to jak v obchodě, tak i u vás doma. Uvědomte si, zda se s deskami dostanete do výtahu, schodů a dveří. V případě panelákových bytů to může být obzvlášť problematické. Nezapomeňte také na to, že budete potřebovat dostatek prostoru pro skladování desek před pokládkou.2. Náklady na dopravu:
Velkoformátové obklady se obvykle přepravují v dřevěných boxech, které je chrání před poškozením. Cena takového boxu se může vyšplhat i na několik tisíc korun, a to v závislosti na rozměrech a počtu desek. Nezapomeňte tedy tuto položku zahrnout do vašeho rozpočtu.3. Pokládka:
Pokládka velkoformátových obkladů vyžaduje zkušené řemeslníky s patřičným vybavením. Manipulace s těžkými deskami je fyzicky náročná a vyžaduje speciální techniky, aby se předešlo poškození materiálu. Cena pokládky tak bude pravděpodobně o něco vyšší než u běžných obkladů.Příklad:
Obklad Jolie Calacatta Vena Antica ve formátu 120x278 cm je krásný, ale náročný na manipulaci. Dopravní box pro 7 kusů stojí 3100 Kč, a k jeho manipulaci budete potřebovat minimálně dva silné muže.
Reálné fotografie:
Pro dokreslení problematiky jsme pro vás do článku zařadili fotografie z reálné vykládky obkladu Jolie Calacatta Vena Antica ve formátu 120x278 cm. Na fotografiích vidíte manipulaci s deskami při vykládce z dodávky, která musela probíhat za asistence dvou silných pracovníků.Tipy:
Před nákupem si důkladně proměřte prostor, kam chcete obklad umístit, a ujistěte se, že se s deskami bez problémů dostanete dovnitř.
Informujte se o ceně dopravy a zohledněte ji ve vašem rozpočtu.
Vyberte si zkušenou pokladačskou firmu s referencemi v pokládce velkoformátových obkladů.
Nezapomeňte si předem domluvit manipulaci s deskami na místě pokládky.
Dodržováním těchto tipů se vyhnete zbytečným komplikacím a zajistíte si, že váš projekt s velkoformátovým obkladem proběhne hladce a bez zbytečných starostí.


Pokud toužíte po velkých formátech, zde máte několik užitečných odkazů: formát 120x280, formát 120x278, formát 120x275, formát 120x260, formát 120x240, formát 120x120.

Líbil se Vám tento článek? Pokud ano a chtěli byste dostávat upozornění do mailu na další naše články, tak využijte tento odkaz pro přihlášení do odběru. Máte-li nějaké připomínky ke článku, tak nám zde prosím zanechte komentář pod článkem, diskuse nás baví! A pokud nás chcete sledovat na sociálních sítích, budeme moc rádi, zde jsou odkazy: Youtube, Pinterest, Facebook.

Produkty související s článkem


Vložit komentář

Mohlo by vás také zajímat:

Obklady a dlažby v imitaci dřeva: Trend, který si zamilujete
Obklady a dlažby v imitaci dřeva: Trend, který si zamilujete

Technologie 3D tisku přinesla revoluci do světa obkladů a dlažeb. Díky ní můžete mít ve svém domově věrnou imitaci dřeva, která vypadá skvěle a snadno se udržuje.

Perfektní dlažba pro vaši terasu: Castone Outdoor 2 cm od RAKO
Perfektní dlažba pro vaši terasu: Castone Outdoor 2 cm od RAKO

Hledáte ideální dlažbu pro vaši terasu nebo okolí bazénu? Castone Outdoor 2 cm od RAKO nabízí nejen moderní design, ale i vynikající odolnost a snadnou údržbu.

Odolné a stylové: Vals Outdoor 2 cm dlaždice od RAKO
Odolné a stylové: Vals Outdoor 2 cm dlaždice od RAKO

Hledáte ideální venkovní dlaždice? Seznamte se s řadou Vals Outdoor 2 cm od Rako, která nabízí dokonalé propojení interiéru a exteriéru a mnoho výhod, které ocení každý majitel domu.


Sanita.cz Holejšovský Garčev
Na Spojce 472
252 42 Vestec

IČ: 41828321
DIČ: CZ6710230208

tel.: 607 989 833, 774 989 849, 774 989 850
mail: info@sanita.cz
sociální sítě: Youtube, Pinterest
Otevírací doba prodejny
po: 10:00 - 19:00
út: 10:00 - 17:00
st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 19:00
pá: 10:00 - 15:00
polední pauza: 12:00 - 13:00

SO - NE a svátky: ZAVŘENO
Důležité odkazy
Obchodní podmínky
GDPR
Prodejna
Partneři
Krásná tapeta v pozadí tu je díky službě SVGBackgrounds.com. Děkujeme.
Potřebuji poradit
MENU