Obklady a dlažba - Jak se vyhnout katastrofálním chybám při výběru pro váš domov

Výběr správné dlažby pro váš domov nebo komerční prostor je klíčovým krokem, který může ovlivnit celkový vzhled a funkčnost místa. Abychom vám pomohli udělat nejlepší možnou volbu, představujeme čtyři zásadní rady, které byste měli vzít v úvahu při nákupu dlažby.


1. Nespoléhejte se pouze na obrázky
Obrázky dlažby vám mohou poskytnout první představu o tom, co se vám líbí, ale pamatujte, že reálný produkt může vypadat značně odlišně. Faktory jako kvalita monitoru a nastavení barev mohou zkreslit vzhled produktu. Povrchové úpravy dlažby navíc často reagují na světlo různými způsoby, mění barevný odstín a odrazy, což je prostřednictvím fotografií těžko zachytitelné. Vždy doporučujeme produkt vidět na vlastní oči.

2. Vyberte dlažbu vhodnou pro vaše potřeby
Dlažba je díky své odolnosti vůči vnějším vlivům ideální pro mnoho aplikací, od domácích po komerční prostory. Přesto je zásadní vybrat typ, který nejlépe odpovídá specifikům místa použití, ať už jde o garáž, terasu, obývací pokoj, koupelnu, nebo komerční prostor. Poradit se s prodejcem o nejvhodnější variantě pro vaše specifické potřeby může ušetřit mnoho budoucích komplikací.

3. Plánujte správné množství materiálu
Přesné odhadnutí potřebného množství dlažby je klíčové. Nedostatek materiálu může projekt zpozdit, zatímco přebytek znamená zbytečné náklady. Věřte, že solidní firma vám v případě potřeby doobjedná chybějící množství, i když se to u některých může zdát jako výzva. Vždy zvažte riziko odlišných odstínů v rámci různých šarží a snažte se toto riziko minimalizovat správným plánováním.

4. Nezapomeňte na dopravu
Hmotnost dlažby a její přeprava na paletách znamená, že náklady na dopravu mohou být značné, často dosahujíce tisíců korun. Při srovnávání cen je proto nezbytné zohlednit i cenu dopravy. Například: doprava tuny materiálu na paletě stojí v rozmezí 3000 - 6000 Kč, podle vzdálenosti doručení. Nejnižší cena za metr čtvereční nemusí být v konečném důsledku nejvýhodnější, pokud vysoké náklady na dopravu převýší úsporu z ceny samotného produktu.

Závěr
Správný výběr a nákup dlažby vyžaduje více než jen vzhledové preference. Bezpečná koupě zahrnuje pochopení a zvážení všech aspektů, od reálného vzhledu přes specifické požadavky místa použití až po logistiku a náklady na dopravu. S těmito tipy v ruce jste připraveni udělat informovanou volbu, která zajistí, že vaše investice do dlažby bude úspěšná a dlouhodobě uspokojivá.

Buďte v obraze a sledujte nás na sociálních sítích: Youtube, PinterestOdběr novinek prostřednictvím e-mailu
Mail s novinkami zasíláme maximálně 1x týdně a svůj odběr novinek můžete kdykoliv zrušit.
22.02.2024

Mohlo by vás také zajímat:

Příroda, relax, My Tones – trik na koupelnu, která vás nabije energií!
Příroda, relax, My Tones – trik na koupelnu, která vás nabije energií!

Přineste si kousek dovolené domů. S obklady My Tones se vaše koupelna promění v nekonečnou pláž relaxace!

Pastelový sen: Kolekce Cielo e Terra přináší jemnost a rozmanitost do každého prostoru
Pastelový sen: Kolekce Cielo e Terra přináší jemnost a rozmanitost do každého prostoru

Hledáte způsob, jak oživit svůj domov jemností a elegancí? Kolekce Cielo e Terra od Tubadzin přináší harmonii pastelových odstínů a formátovou rozmanitost, která vám umožní vytvořit prostředí přesně podle vašich představ.

Kolekce Rufus: Klasický design, který nikdy nevyjde z módy
Kolekce Rufus: Klasický design, který nikdy nevyjde z módy

Rufus přináší do interiérů harmonickou paletu teplých odstínů, které dodávají domovu pohodlí a eleganci. Tato kolekce je určena pro milovníky klasického stylu a nabízí ideální řešení pro obýváky, salony, haly, kuchyně, jídelny a terasy.

Burlington: 2 cm dlažba ideální pro suchou pokládku
Burlington: 2 cm dlažba ideální pro suchou pokládku

V moderním světě designu a architektury, kde estetika společně s funkcionalitou hraje klíčovou roli, se dvoucentimetrové dlažby staly symbolem inovace a všestrannosti. Tato specifická kategorie dlaždic, která je známá svou odolností, estetickou flexibilitou a snadnou instalací, se rychle stává oblíbenou volbou pro řadu aplikací, od elegantně vybavených venkovních teras až po ruch komerčních prostor.

Kouzlo dřeva bez kompromisu: Artwood od NovaBell
Kouzlo dřeva bez kompromisu: Artwood od NovaBell

Při vstupu do moderně zařízeného interiéru se často setkáváme s překvapivými materiály, které dokážou proměnit každodenní prostor v útočiště pohody a stylu.

Rako Plywood: Keramická dlažba s duší pravého dřeva
Rako Plywood: Keramická dlažba s duší pravého dřeva

Představte si, že vstoupíte do prostoru, kde hřejivá atmosféra dřeva je cítit v každém detailu, avšak s vědomím, že vaše kroky nezatěžují přírodu a ani nevyžadují náročnou péči.

Kolekce Stones od RAKO: Elegance do každého prostoru
Kolekce Stones od RAKO: Elegance do každého prostoru

Ahoj všem, kdo milují pohled na krásu přírodního kamene a zároveň chtějí pro svůj domov něco odolného, praktického a snadno udržovatelného! Máme pro vás něco speciálního – keramické obklady a dlažby ze série Stones od RAKO.

Odolná elegance dlažby Tioga: Univerzální řešení pro každý interiér
Odolná elegance dlažby Tioga: Univerzální řešení pro každý interiér

Hledáte dlažbu, která odolá každodennímu shonu a přitom zůstane věrná eleganci přírodního vzhledu? Řada Tioga od Nowa Gala vám nabízí přesně to - ideální spojení funkčnosti a designu.


Vložit komentář

Sanita.cz Holejšovský Garčev
Na Spojce 472
252 42 Vestec

IČ: 41828321
DIČ: CZ6710230208

tel.: 607 989 833, 774 989 849, 774 989 850
mail: info@sanita.cz
sociální sítě: Youtube, Pinterest
Otevírací doba prodejny
po: 10:00 - 19:00
út: 10:00 - 17:00
st: 10:00 - 17:00
čt: 10:00 - 19:00
pá: 10:00 - 15:00
polední pauza: 12:00 - 13:00

SO - NE a svátky: ZAVŘENO
Důležité odkazy
Obchodní podmínky
GDPR
Prodejna
Partneři
Krásná tapeta v pozadí tu je díky službě SVGBackgrounds.com. Děkujeme.
Potřebuji poradit